Otwarty Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora GOK 2015

24 kwietnia 2015r. od godz. 16:00 w budynku Sokolni w Buczkowicach odbył się Otwarty Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora GOK, który został zorganizowany wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Art.” w Czechowicach-Dziedzicach. W turnieju wzięło udział 28 zawodników. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim kontrolowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami PZ Szach, na dystansie 5 rund 20 min. na partię. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej otrzymali pamiątkowe statuetki – puchary, a zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji dodatkowo zostali nagrodzeni medalami sportowymi. Ponadto wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali Wafelki – Góralki.Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach pokrył koszty zakupu medali, pucharów i wafelków, udostępnił salę i sprzęty niezbędne do przeprowadzenia turnieju oraz zajął się stroną organizacyjną przedsięwzięcia – drukiem i rozpropagowaniem regulaminów i plakatów.Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Art.” w Czechowicach-Dziedzicach zapewniło sędziego turnieju – Małgorzatę Kaźmierską-Kempys.