Wspólne Przestrzenie 2013

Wspólne Przestrzenie 2013
Wspólne Przestrzenie 2013
W dniu 1.03.2013 w Galerii ExLibris Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odbył się  kolejny wernisaż wystawy  nauczycieli Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Art.” w Czechowicach-Dziedzicach. Od 8 lat  wystawy odbywają się pod hasłem „Wspólne Przestrzenie” -co roku określony jest motyw przewodni, który stanowi inspirację dla uczestników wystawy. Inspiracji nauczyciele szukali już  m.in. w twórczości G. Klimta, we wspólnej wycieczce do Paryża („Klimaty Paryskie”), w przyrodzie (”Kwiaty”), w znaczeniu koloru w obrazie („Dotyk koloru”).  Tegoroczna wystawa odbywa się pod nazwą: Wspólne Przestrzenie 2013 –„Droga. Spojrzenie z podróży”
W wystawie prezentują swoje prace nauczyciele kół plastycznych prowadzonych z dziećmi i młodzieżą w ramach zajęć pozaszkolnych realizowanych przez POPP ”Art.” w Ligocie Miliardowicach, Zabrzegu i Czechowicach-Dziedzicach. Pani Dominika Paszek zaprezentowała cykl obrazów „Miedzy wierzbami”, pani Zofia Gawełek serię fotografii z pobytu w Bieszczadach, Anna Kanik grafiki komputerowe i akryle z podróży do Włoch i Hiszpanii, inspiracją dla pani Wandy Gryboś-Sznel było zauroczenie Barceloną i twórczością A. Gaudiego. Dopełnieniem wystawy była kwiatowa aranżacja pani Urszuli Dzidy. Otwarciu wystawy towarzyszył występ pana Sławomira Błachuta, nauczyciela kół muzycznych, który wykonał nastrojowe ballady L.Cohena i B. Adamsa.
Spotkanie rozpoczęła  pani Wanda Grybos-Sznel, dyrektor POPP”Art.  serdecznie witając wszystkich przybyłych na wernisaż, przedstawiła uczestników wystawy i  prezentowane prace.
W otwarciu wystawy wzięli udział zaproszeni goście: pani Renata Franasik i pan Stanisław Pięta –członkowie zarządu Powiatu Bielskiego, a także dyrektor MBP w Czechowicach-Dziedzicach, pani Ewa Kmiecik-Wronowicz.
Wszystkie wystawy nauczycieli POPP ”Art.” maja zawsze charakter integrujący środowisko placówki: nauczycieli, rodziców i wychowanków, są też formą promocji artystycznej działalności placówki.
Sporządziła: Izabela Caputa

 

Odsłon artykułów:
513327

Najbliższe zajęcia

Free business joomla templates