Podsumowanie konkursu "Ludzie ludziom zgotowali ten los"

Podsumowanie XI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Ludzie ludziom zgotowali ten los"

W dniu 25 marca 2009 r. w Miejskim Domu Kultury nr 1 w Tychach odbyło się podsumowanie XI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Ludzie ludziom zgotowali ten los". Wyróżnienie w konkursie otrzymała Iwona Czyż z pracowni ceramiki artystycznej prowadzonej przez p.Martę Janik-Kufel przy Zespole Liceów w ramach Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art." w Czechowicach-Dziedzicach.
Do wystawy zakwalifikowano również pracę Karoliny Filipczyk oraz Barbary Ząbek z pracowni grafiki komputerowej prowadzonej przez p.Annę Kanik przy Zespole Liceów w ramach Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej "Art." w Czechowicach-Dziedzicach.


Opiekunowie wraz z laureatami uczestniczyli w uroczystości podsumowania konkursu oraz zwiedzili wystawę pokonkursową. Jak powiedział jeden z b. więźniów KL Auschwitz - August Kowalczyk - "Nadchodzi chwila, kedy świadkowie odejdą. Kiedy zabraknie świadków pozostaną przecież strażnicy pamięci. Apelujemy do nich, są w szeregach młodych europejczyków (...). Nie pozwólcie, aby sztafeta pamięci została przerwana. Spełniając misję strażników pamięci, przygotowujcie następne zmiany.To jest wołanie o sztafetę pamięci. Wołanie, ponieważ młodzi słuchający nas dzisiaj, są ostatnim pokoleniem, które poznaje jeszcze historię, spotykając tych, których tatuowane numery są legitymacją, aby mówić o historii i człowieku zagłady. Mówić prawdę, o naszym świecie dzisiaj-też prawdę!". Laureatom prac serdecznie gratulujemy.

Odsłon artykułów:
558526

Najbliższe zajęcia

Free business joomla templates